STRONG
RESPONSIBLE
BRAVE
INTERTOP UKRAINE:
ІННОВАЦІЇ ТА РОЗВИТОК
СЕРГІЙ БАДРІТДІНОВ
CEO INTERTOP Ukraine,
випускник Школи Стратегічного Архітектора четвертого набору
-
Вихід за межі системи
-
Якісно новий рівень розвитку
-
Нові підходи до співпраці
-
Формування ядра суспільства
ЗАРАЗ МИ ПРОХОДИМО НОВУ ТРАНСФОРМАЦІЮ.
Усе починалося 25 років тому. Розпад Радянського Союзу. На ринку майже не було імпортного взуття. Я тоді продавав електроніку, і наші основні засновники запропонували займатися взуттям. Для мене це була така terra incognita і дуже великий виклик. Але я погодився. Ми купили три чи чотири бренди взуття, відкрили перший магазин і назвали його Intertop.
Ми не завжди зростали, на жаль. Проходили декілька етапів трансформації. Спочатку це був маленький взуттєвий магазинчик. У 1998 році, коли в країні була криза, ми почали виходити в регіони. У 2006 році відкрили для себе нові країни — Казахстан, потім Росію. У 2014-му ми Росію закрили.
Ми чітко визначили всі наші клієнтські групи і намагаємося бути трішки попереду ринку. Раніше це була компанія з продажу взуття, у нас було представлено всі топові бренди світу. Тепер ми трансформуємося в технологічну компанію.
ТИ НЕ МОЖЕШ ЗМІНИТИ СИСТЕМУ, КОЛИ ЗАВЖДИ ПЕРЕБУВАЄШ УСЕРЕДИНІ НЕЇ. ТИ ПОВИНЕН ВИХОДИТИ ЗА МЕЖІ.
Коли я пішов на Школу Стратегічного Архітектора, був упевнений, що після навчання ми зможемо по-іншому розглядати нашу систему, зможемо її змінити. У мене особисто й у компанії був на це запит.
Перші три-чотири тижні мене справді ламало, бо я не розумів, як можна думати не як бізнесмен. Але це дуже збагачувало. На початку навчання мені було дуже важко сприймати, як держслужбовці чи діячі культури, наприклад, ухвалюють рішення. Це абсолютно не збігається з ухваленням рішень у бізнесі. Але потім я щиро дякував керівникам програми за такий склад групи.
Я став краще розуміти інші системи, став відкритішим. Зрозумів, що треба будувати відкриті системи. Наші можливості безмежні. І Програма дає розуміння, що межі – лише у нас у головах, що ми можемо вийти за них.
ЦЯ ПРОГРАМА РОБИТЬ ЯДРО СУСПІЛЬСТВА. ЯДРО, КОТРЕ МОЖЕ ЗМІНИТИ КРАЇНУ.
На Школі я познайомився з абсолютно неперевершеними людьми. Усвідомив, що у різних людей можуть бути різні ролі. Зрозумів, що для них теж важлива Україна, важливе суспільство, але вони йдуть іншим шляхом. І розуміти цей шлях дуже важливо. Я вважаю, особисто, що це дуже важлива історія для суспільства. Коли з абсолютно різних прошарків люди навчаються разом, навчаються розуміти один одного та межі системи, навчаються системно мислити, займаються разом артом, філософією.
Після Школи ми змінили підхід до спілкування з державними органами. Ми їх сприймаємо зараз як помічників. І ми дуже багато робимо для того, щоб змінити правила гри. Наприклад, ми є першою українською компанією, яка є спонсором Національного олімпійського комітету. Ми розробляємо взуття для олімпійської збірної, форму для Олімпіади в Токіо. З Міністерством екології відкрили у Голосіївському парку екостежку. Ми підтримуємо культурні проєкти Національного художнього музею, Open Opera Ukraine.
РОЗВИТОК НАШОГО БІЗНЕСУ ВИЙШОВ НА ЯКІСНО НОВИЙ РІВЕНЬ. МИ ПОЧАЛИ РОЗВИВАТИСЯ БІЛЬШ СВІДОМО.
У fashion-бізнесі майже немає прикладів компаній, які перейшли від базового ритейлу до технологічної компанії. Ми, мабуть, будемо першими у світі. До нас навіть приїжджають компанії з Європи навчатися. Тому я вважаю, що ми робимо дуже круту річ. Не тільки в Україні.
Я пишаюсь, що ми змінили компанію. Зараз ми працюємо над двома дуже важливими речами: над технологіями і над сustomer experience. Ми впроваджуємо нову IT-систему, змінюємо мобільний додаток, уже додали на сайт автоматичного стиліста з artificial intelligence, який підбирає total look із прикрасами, одягом і взуттям. Незважаючи на те, що співпрацюємо зі світовими брендами, не забуваємо про українських виробників. Олімпійська колекція вся була зроблена в Україні.
ДУЖЕ БАГАТО ГРАВЦІВ МОЖУТЬ ДО НАС ДОЛУЧАТИСЯ І ВИКОРИСТОВУВАТИ НАШ БІЗНЕС ДЛЯ СВОГО ЗРОСТАННЯ.
Intertop — це відкрита система. Ми розуміємо, що не можемо створити всі світові інновації, не можемо бути найкращими в усьому. Але інші партнери можуть легко підключатися до нас зі своїми інноваціями. Наприклад, автоматичного стиліста створив зовнішній стартап. Клієнтам це вигідно, постачальникам це вигідно, тому що ми робимо унікальний сервіс. Це не лише у технологіях. Є багато можливостей для співпраці: новоутворення, планування асортименту, реклама тощо.
Ми відкриті і запрошуємо до співпраці. Все дуже просто. Якщо це гарний сервіс, якщо це потрібно клієнтам – тоді ми працюємо далі. Якщо це клієнтам не потрібно або, може, не на часі – можливо, спробуємо через рік.
Я знаю, що в нас буде круте майбутнє. Впевнений, що Україна розвиватиметься, що ми будемо дуже успішною країною, тому що тут є дуже крутий потенціал і дуже круті люди. І я впевнений, що наша компанія буде лідером.
WE
ARE
PROUD
ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ
Міністерка освіти і науки України
СЕРГІЙ КАСЯНЧУК
Директор представництва
Світового конгресу українців в Україні
ЮЛІЯ ЛИТВИНЕЦЬ
Директорка Національного художнього музею України